Державні випробування

Випробування на озимій пшениці

2020-04-16

Компанія PARTNER спільно з НААН України Інститутом зрошуваного землеробства «Асканійська дослідна станція» заклали польові досліди з вивчення впливу комплексних мінеральних добрив PARTNER ТМ на врожайність озимої пшениці та показники якості зерна.

Досліди проводяться на 4-х ділянках. 2 ділянки - на богарі та 2 - на зрошенні. Застосовуються різні технології живлення.

Сорт озимої пшениці: «Асканiйська берегиня» (2 репродукцiя).

Ґрунт: темно-каштановий важко-суглинковий, залишково слабко-солонцюватий з вмістом гумусу в орному шарі 2,15-2,3%. Щільність ґрунту – 1,2-1,3 г/см3, вологість в'янення 7,8-9,8%, найменша вологоємність 0,7 м шару ґрунту 20,5-22,4%. Ґрунтові води залягають глибше 15 м. У дослідах використовували поливну воду Каховської зрошувальної системи, яка придатна для зрошення без додаткового очишення (фільтрації).

Попередник: богара – пар; зрошення – ріпак.

Дата посіву: 16.10.2019 р.

Богара. Ділянка №1. Перше підживлення посівів відбувалось у фазі кущення, вносили добрива з амінокислотами лінії PARTNER ENERGY 20.20.20, 4 кг/га.

Оптимальний вміст NPK усуває дефіцит цих елементів, покращується формування продуктивних стебел, а за рахунок вмісту амінокислот зменшується стрес рослин, викликаний впливом погодних умов.

Богара. Ділянка №2. Фаза кущення, внесення добрив з амінокислотами лінії PARTNER ENERGY 13.40.13, 4 кг/га.

Добрива з підвищенним вмістом фосфору активізують зростання на початку розвитку рослини, стимулюють розвиток кореневої системи, посилюють обмін речовин.

Зрошення. Ділянка №3. Живлення у фазі кущення мінеральними добривами з підвищенним вмістом цинку, продукт ZINC BALANCE (NPK 13.25.9 + Zn 2 + S+ Mg+ ME та амінокислоти), з розрахунку 3 кг/га.

При низькому вмісті цинку виникає затримка росту рослини, а також нестача цього мікроелемента в грунті впливає на формування зерен.

Зрошення. Ділянка №4. Фаза кущення, внесення добрив з амінокислотами лінії PARTNER ENERGY 20.20.20, 4 кг/га.

Ця формуляція закриває потребу в азоті, фосфорі і калію в першій половині вегетації. За рахунок амінокислот та бурштинової кислоти, знімає стрес від перепаду температур і нічних заморозків.

На початку наших дослідів вже можна зазначити, що ефективність проведеного підживлення мінеральними добривами PARTNER ТМ підтверджується оптимальним розвитком озимої пшениці порівняно з контролем (це видно на фото).

Повноцінне живлення озимої пшениці у фазі кущення навесні, визначає подальший рівень врожайності.

Не знайшли відповіді на своє питання? Потрібна допомога у виборі добрив?Скористайтеся безкоштовною консультацією менеджера або агронома!