Статті

PARTNER. ВАЖЛИВІ ФУНКЦІЇ БОРУ В ЖИТТІ РОСЛИН

2020-05-07

Наскільки важливий бор для будь-яких культур знає кожен агроном.

Найчастіше важливість функцій бору в житті рослин висвітлюють досить однобоко. Всі знають, що саме він відіграє важливу роль у вуглеводному обміні і сприяє запліднення квіток рослин, але чомусь дуже часто забувають, що бор ще і регулює синтез стимуляторів і інгібіторів росту рослин.

Цей мікроелемент сприяє більш ефективному використанню кальцію і підсилює утворення бульбашок на коренях бобових. Також часто ігнорують те, що бор потрібен рослинам протягом всього періоду вегетації, адже саме він регулює синтез і транспорт вуглеводів, ростових речовин і аскорбінової кислоти від листя до органів плодоношення і коріння. Завдяки бору рослини раніше зацвітають і дають насіння, до того ж насіннєва продуктивність різко підвищується. А ще бор зміцнює рослини - рівень ураження хворобами відчутно знижується. Жоден з процесів обміну речовин не відбувається без участі цього життєво важливого для рослин мікроелемента.

Дуже важливо пам'ятати, що бор, аналогічно калію, практично не реутилізується в рослинах. Тобто він не здатний перерозподілятися між старими та молодими органами. Перші, нижні, листи не віддають зекономлений і накопичений бор верхнім, молодим, а також він не надходить до точок росту. Найбільш явно і активно недолік цього елементу виявляється саме в верхніх ярусах рослини. Найчастіше недолік бору спостерігається на карбонатних, заболочених, а також провапнованих ґрунтах, посилюється в умовах посухи.

Розчинні форми бору, які використовуються при виробництві добрив PARTNER BOR, легкодоступні для рослин. Засвоєння цього мікроелемента корінням відбувається в кілька етапів (від трьох до шести стадій процесу) і визначається, головним чином, перенесенням води у корені. Тому поглинання елемента - пропорційно його концентрації в ґрунтовому розчині і інтенсивності його потоку.

Також для більш швидкого і ефективного засвоєння бору його варто вносити разом з азотом і сіркою. Сірка в поєднанні з азотом покращує накопичення білка, який дуже важливий для транспорту мікроелемента бору, підвищує стійкість рослин до захворювань, сприяє утворенню хлорофілу, сприяє розвитку кореневої системи і бульбочкових бактерій, входить до складу амінокислот цистеїну і метіоніну, які відіграють значну роль в обміні речовин . У якості готового рішення можна використовувати BOR BALANCE (NPK 14.10.12 + B7,5 + S10 + AMK0,6) або ВOR NITRO (N11 + B15 + S4,5).Поглинання бору залежить від температури і збільшується при теплій погоді.

Для бору характерний нерівномірний розподіл його рослиною: він більшою мірою накопичується в листках, бутонах, квітках, втім, основне місце його локалізації - пилок, зав'язь, тичинки. Менша кількість бору містять коріння і дуже мало - стебла. У листку більше бору - в листових пластинках, тоді як паренхіма і судинно-волокнисті пучки не характеризуються, як ареали його локалізації. Бор, як уже згадувалося, не здатний до реутилізації, однак, завдяки переміщенню ксилемою, накопичується в старих листках, з найвищим його змістом по краях.

Бор за своєю фізіологічною роллю відрізняється від інших мікроелементів. Його функції пов'язані з наступними основними процесами:
- метаболізм вуглеводів і транспортування цукрів рослинними мембранами;
- синтез нуклеїнових кислот (ДНК і РНК) і фітогормонів;
- утворення клітинних стінок;
- розвиток рослинних тканин (передбачається участь його, як агента транспортування).

Низька забезпеченість рослин бором призводить до порушення анатомічної будови рослин, слабкого розвитку ксилеми, роздробленості флоеми основний паренхіми і дегенерації камбію. Коренева система розвивається слабо, уражається гнилями, бактеріозом і іншими кореневими хворобами.

Борне голодування для ряду сільськогосподарських культур, наприклад, соняшнику, бобових (особливо сої), цукрових та кормових буряків, овочевих і садових культур - предмет головного болю агрономів.

В асортименті PARTNER ™ Ви знайдете ефективні добрива для кожної культури!

Більше інформації можна знайти на сайті або дізнатися у наших менеджерів.

Не знайшли відповіді на своє питання? Потрібна допомога у виборі добрив?Скористайтеся безкоштовною консультацією менеджера або агронома!