Новини

ТМ PARTNER. Позакореневе підживлення ріпаку

06-09-2019

Ріпак - одна з найпоширеніших олійних культур в світі. Провідні країни світу називають цю культуру стратегічно важливою і Україна не відстає в цьому напрямку.

Позакореневе підживлення ріпаку в період вегетації

Ріпак - одна з найпоширеніших олійних культур в світі. Провідні країни світу називають цю культуру стратегічно важливою і Україна не відстає в цьому напрямку.

Ріпак добре реагує на позакореневе внесення як мікро- так і макроелементів та дуже чутливий до нестачі бору. Щоб максимально використовувати генетично обумовлену високу врожайність ріпаку, необхідно забезпечити його всіма основними елементами живлення протягом всього періоду вегетації. Починати вносити добрива необхідно вже з осені.

Найбільш ефективно вносити комплексні добрива ТМ Partner під час позакореневої обробки, це призводить до збільшення врожайності. Для зниження витрат і зменшення кількості проходів по полю позакореневе підживлення проводять разом з обробкою посівів пестицидами.

Для ріпаку можна виділити три основних критичних етапи, коли йому потрібна найбільша кількість поживних речовин:

найбільша - це формування листової розетки (восени для озимого ріпаку);

формування стебла навесні;

зав'язування і розвиток бруньок, а також кінець цвітіння.

Рекомендації ТМ Partner по листовим обробкам озимого рапсу.

Обробка восени для озимого ріпаку:

В фазі 2-3 листків - добриво Partner Standard NPK 13.40.13 (2-3 кг/га). Озимий ріпак добре реагує на внесення фосфорних, що сприяє розвитку міцної кореневої системи.

В фазі 4-5 листків – добриво Partner Bor Nitro (1-1,5 кг/га), яке впливає на правильне формування кореневої шийки і готує рослини до зимівлі, знижує вплив пошкоджень морозом, покращує тим самим опір фомозу. Цей комплекс містить мінімальну дозу азоту (N), щоб уникнути переростання рослин перед входом в зиму. Сірка (S) в поєднанні з азотом покращує накопичення білку, який дуже важливий для транспорту мікроелементу бору (В) та стійкість рослин до захворювань, впливає на утворення хлорофілу, сприяє розвитку кореневої системи.

При нестачі бору восени в коріннях ріпаку утворюються порожнини, заповнені рідиною, які від морозу можуть лопнути. Внаслідок чого навесні рослини можуть бути сильно вражені сірою гниллю (Botrytis).

У весняний період відбувається швидке зростання коренів і пагонів, що супроводжується максимальним поділом клітин, в результаті чого рослина вимагає значно більше азоту, бору та кальцію.

Перше підживлення навесні рекомендується провести в фазу весняної розетки (8-10 листків) добривом - Partner Energy NPK 20.20.20 (2-3 кг/га) та Partner Bor Nitro (1-1,5 кг/га). Після зимівлі розвиток кореневої системи рапсу загальмовано, що обмежує поглинання елементів живлення з ґрунту. Позакореневе підживлення комплексними добривами Partner забезпечить його необхідними елементами живлення та призведе до активізації фізіологічних процесів.

В фазі бутонізації рекомендується провести підживлення добривом Partner Bor Balance (2 кг/га), яке забезпечить рослини азотом, фосфором, калієм та бором. Насичений склад комплексу сприяє більш дружньому цвітінню, збільшенню кількості стручків та насіння в них, а також високому вмісту крохмалю та інших вуглеводів.

Команда ТМ Partner пропонує дієві рішення при інтенсивних технологіях вирощування озимого рапсу. Також ми надаємо професійні агрономічні консультації фермерським господарствам, враховуючи вибір основних обробок ґрунту, вміст поживних речовин в орному шарі, величину запланованого врожаю та інших важливих чинників.

Не знайшли відповіді на своє питання? Потрібна допомога у виборі добрив?Скористайтеся безкоштовною консультацією менеджера або агронома!